blog
معدنی و فرآوری

سنگ کوارتــــــز

کوارتز در برابر مواد شیمیایی و حرارت بسیار مقاوم است. بنابراین اغلب به عنوان لایروبی استفاده می شود. با داشتن نقطه ذوب بالاتر از اکثر فلزات، می توان از آن برای قالب ها و هسته ها برای کارهای زیرسازی عمومی استفاده کرد. آجرهای نسوز به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت، اغلب از ماسه کوارتز ساخته می شوند و به عنوان مایع در ذوب فلزات استفاده می شود.

(ادامه مطلب)
blog
تأمین مالی

قرارداد فرانشیز (فرانچایز)

یکی از قراردادهای مربوط به حقوق مالکیت فکری، قراردادهای فرانچایز یا همان قرارداد بهره برداری از علامت تجاری می باشد. با توجه به اینکه این قرارداد، در دسته ی قراردادهای نوپا بوده و لیکن در کشورهای دارای اقتصاد پیشرفته کاربردهای زیادی دارد، در مقاله حاضر قصد داریم به معرفی و معنای عرفی قرارداد فرانچایز بپردازیم.

(ادامه مطلب)
blog
تأمین مالی

قراردادهای سرمایه گذاری و انواع آن

قرارداد سرمایه گذاری یکی از انواع قراردادها است به منظور جذب سرمایه‌گذار برای مشارکت در انجام پروژه‌ای خاص و یا امور تجاری تنظیم می‌شود و این نوع از قرارداد انواع مختلفی دارد. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان قراردادهای سرمایه گذاری را در دو دسته قراردادهای سرمایه گذاری داخلی و قراردادهای سرمایه گذاری خارجی تقسیم نمود که هر دسته نیز خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شود و بر هر دو دسته داخلی و خارجی و انواع آن ها ضوابط و مقررات خاصی اعمال می‌گردد که باید توسط طرفین رعایت گردد.

(ادامه مطلب)
blog
نفت و گاز و پتروشیمی

قیر

قیر ماده‌ای است سیاه رنگ و خمیری  شکل که در عایقکاری  رطوبت  و ساخت آسفالت  کاربرد دارد. قیر انواع گوناگونی دارد که هر یک از انواع آن، دارای کاربرد خاصی است. قیر از مشتقات نفت است و اغلب در پالایشگاه نفت تولید می‌شوند.

(ادامه مطلب)
blog
طراحی، اجرا و نظارت ساختمان

بتن و انواع آن همراه با کاربردهای هر کدام

بتن، پرکاربردترین مصالح ساختمانی ساخت بشر است. این ماده بعد از آب، بیشترین استفاده را روی کره زمین دارد. بتن‌های معمولی از ترکیب آب، سیمان و سنگدانه با نسبت‌های مشخص ساخته می‌شود. البته به منظور تغییر خواص بتن در برخی از موارد، افزودنی‌های مختلف نیز در ترکیب آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع کاربرد، پایداری، مقاومت و هزینه مناسب بتن، آن را به یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در دنیا تبدیل کرده است. در این مقاله به معرفی بتن،می‌پردازیم.

(ادامه مطلب)
سامانه گفتگوی آنلاین

دپارتمان مورد نظر را انتخاب کنید


در حال حاضر 10 نفر از همکاران Online و آماده پاسخگویی هستند

chat box